Dzień Edukacji Narodowej, czyli VIII a w akcji!

To była spora niespodzianka dla wszystkich pracowników szkoły i uczniów z klas IV – VIII zebranych w sali gimnastycznej! Pewnie oczekiwano tradycyjnego apelu, na który złożą się piosenki i wiersze, głównie o nauczycielach. Tymczasem 13 października 2021r. na scenie pojawiła się cała VIII a, co być może niektórych nawet zaniepokoiło… O tym jednak za chwilę.

   Pewnie odetchnęli z ulgą, gdy na środek wyszedł tylko nieco stremowany Hubert. Złożył życzenia pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Te o podwyżkach wywołały ogólne rozbawienie. By tradycji stało się zadość, Filip Plec i  jego koleżanki z klas ósmych  pięknie zaśpiewali kilka piosenek. Akompaniowała im na gitarze elektrycznej pani Grażyna Piękos, która przygotowała ten popis wokalno-instrumentalny. Następnie głos zabrała  dyrektor szkoły, pani Joanna Marciniak. Podziękowała za życzenia i występ , po czym poprosiła panie: Iwonę Gawińską i Małgorzatę Nawratil  ze Związku Nauczycielstwa Polskiego, by wręczyły odznaczenie panu Andrzejowi Janowiczowi za wieloletnią działalność i przynależność związkową. Nie obyło się bez burzy oklasków i tradycyjnego „Sto lat” na cześć wzruszonego laureata.

    Wszystko po chwili ucichło, gdy na scenie w roli prowadzących pojawili się Martyna  i Mateusz. Zapowiedzieli scenki z życia uczniów naszej szkoły. Wystąpili w nich wszyscy uczniowie z klasy VIII a. Okazało się, że wśród nas są nawet anioły, na które zawsze można liczyć, że nawet prymusi mogą się mylić, że nauczyciele i ministrowie też czasem miewają dobre pomysły. Cały występ zakończono piosenką, która miała przypomnieć nauczycielom, że występujący, choć wyrośnięci, to jednak wciąż tylko dzieci. Beztroski śpiew i towarzysząca mu gra na instrumentach perkusyjnych, zapewne długo pozostaną w pamięci wszystkich. Bo któż przypuszczał, że klasa VIII a  potrafi się tak świetnie bawić, że jest w niej tyle ukrytych talentów, że chcą i potrafią zrobić coś fajnego dla innych.

    Oni też wręczyli wszystkim pracownikom szkoły słodkie upominki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.    Pani Krystyna Kurowska, wychowawczyni klasy VIII a, która przygotowała klasę do występu na pewno ma ogromny powód do dumy. Gratulujemy.