Wycieczka do Olsztyna

7 maja 2024 roku  uczniowie klasy II, I oraz grupy „0” ­­­­­­wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Opiekę uczniom w czasie wyjazdu zapewnili wychowawcy: pani Grażyna Stępień, p. Hanna Kowalska , p. Magdalena Stańczyk i rodzice: p. Marlena Lewandowska, p. Iwona Litwin i p. Patrycja Kosińska. 

Dzień ten  okazał się pełen wrażeń.

Pierwszym punktem wyjazdu był  pobyt w Olsztyńskim Teatrze Lalek na wyjątkowo pięknym spektaklu pt. „Mały Widz, czyli biegiem przez Warmię ( i czas ).

Następnie odwiedziliśmy Olsztyńskie Planetarium. Uczniów zainteresowała żywa lekcja z astronomem, który bardzo ciekawie i barwnie opowiadał o różnych konstelacjach gwiazd i kosmicznych planetach, dzieląc się przy okazji z dziećmi wieloma ciekawostkami na temat Układu Słonecznego.

Następnie ciesząc się piękną pogodą i  podziwiając urocze kamieniczki udaliśmy się na posiłek.

Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy do Muzeum Przyrody. Tam obejrzeliśmy wystawę pt. „ Świat zwierząt Warmii i Mazur” przedstawiającą  ponad  250 różnych gatunków , od żubra  – największego lądowego ssaka Europy, po niewielkich rozmiarów owady. Później uczestniczyliśmy w  lekcji muzealnej.

Pod koniec wycieczki wszyscy udaliśmy się do  sklepiku , aby kupić pamiątki dla siebie i naszych bliskich.

Do Ząbrowa wyruszyliśmy około godziny  16  weseli, szczęśliwi, z  nową wiedzą  i nowymi doświadczeniami.

To był  bardzo udany wyjazd. Jesteśmy pewni, że na długo zapadnie w pamięć dzieci i  opiekunów.

Organizator wycieczki – Grażyna Stępień