Dzień Europejski, Dzień Zdrowego Żywienia

25 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski połączony z Dniem Zdrowego Żywienia.

Ten emocjonujący i pouczający dzień uczniowie rozpoczęli od spotkania z Panią Agnieszką Kozłowską z Iławskiego Sanepidu. Pani Agnieszka opowiedziała o zasadach zdrowego żywienia oraz odpowiedziała na wiele pytań naszych uczniów. Spotkanie to odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę Programu Trzymaj Formę, który promuje zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Następnie rozpoczęliśmy wędrówkę po przepięknych krajach Europy, w którą zabrali nas uczniowie klas 4-8. Poznaliśmy geografię, historię, języki oraz zwyczaje mieszkańców.  Zagłębiliśmy się również prawdziwą krainę smaków nie zapominając o wartościach odżywczych każdej z potraw wyszczególnioną przez uczniów.

Nasi uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami stanęli na wysokości zadania pokazując nam różnorodność kultur, które uczą nas szacunku i otwartości na innych, dzięki nim otworzyliśmy swoje umysły i rozbudziliśmy wyobraźnię na temat Europy pokazując przy tym jak smacznie i zdrowo możemy się odżywiać. To była niesamowita podróż bez opuszczania szkolnych murów.

Prezentację rozpoczęliśmy od eanglish tea oraz od eanglish breakfast, które w stylu angielskim jak na Anglię przystało zaserwowała nam klasa 4. Następnie przenieśliśmy się do pięknych i zachwycających zarówno kulturą jak i krajobrazem Włoch gdzie oprócz specjałów wysłuchaliśmy włoskiego utworu w wykonaniu klasy VA. Kolejny przystanek to tapas i piękna Hiszpania, do której przeniosła nas klasa VB w bardzo ciekawy i zabawny sposób opowiadając o niej. Klasa VI wylosowała Grecję pełną historycznych miejsc i zabytków, pięknie opowiedzieli o nich prezentując typowy dla tych czasów strój. Kolejny przystanek to piękna i romantyczna Francja, do której zabrała nas klasa VII ubrana w czerwone berety. Ostatnia z klas, która się zaprezentowała to klasa VIII, która zabrała nas po sąsiedzku do Niemiec gdzie opowiedziała o kulturze i ciekawostkach.