Smocze Łodzie

Smocze Łodzie – Nagroda za wygranie konkursu szkolnego

W dniu 13.06.2023 roku klasa 4b miała okazję wyruszyć na niezapomnianą wycieczkę. Była to nagroda za wygranie konkursu szkolnego, z której wszyscy bardzo się cieszyliśmy. Naszym głównym celem było zrelaksowanie się, cieszenie się przyrodą i spędzenie wspaniałego czasu na łonie natury oraz pływanie Smoczą Łodzią po Jeziorze Szymbarskim. Naszymi opiekunami w tym dniu byli p. E. Kastrau, p. K. Jakubowska oraz nasz wychowawca G. Zakrzewski.

Po dotarciu na miejsce spotkania, pełni radości i entuzjazmu wsiedliśmy do Smoczej Łodzi, aby pływać po jeziorze. Każdy z nas mógł wziąć udział w wiosłowaniu. Sprawiało nam to wiele radości, a jednocześnie dawało nam możliwość odkrycia pięknych zakątków jeziora i bliskiego kontaktu z naturą.

Po intensywnym pływaniu, wróciliśmy na przepiękną plażę. Łącznie, dwie grupy, pokonały dystans 9 km. Każdy otrzymał od organizatorów (Dracones Walrus – Smocze Łodzie z Gminy Iława) medal oraz pamiątki od Gminy Iława. Po wyczerpującym wiosłowaniu przyszedł czas na relaks i regenerację sił. Rozłożyliśmy koce na trawie i delektowaliśmy się pysznymi przekąskami i napojami. Cieszyliśmy się pięknym krajobrazem jeziora, delektując się chwilą spokoju. Zorganizowaliśmy grill, na którym przygotowaliśmy różnorodne przysmaki. Śmiechy i rozmowy wesoło rozbrzmiewały wśród naszej grupy. Graliśmy w piłkę siatkową oraz w piłkę nożną, która była świetnym sposobem na integrację i rywalizację. Atmosfera była pełna radości. Wszyscy cieszyliśmy się, że wspólnie mogliśmy spędzić czas.

Wycieczka do Kamionki i pływanie po Jeziorze Szymbarskim była niezapomnianym doświadczeniem, pełnym emocji i wspaniałych wspomnień. Dzięki nagrodzie za wygraną w konkursie szkolnym mieliśmy okazję spędzić czas w przyrodzie, zintegrować się i cieszyć wspólnymi chwilami. Jezioro Szymbarskie na zawsze pozostanie w naszych sercach jako miejsce pełne piękna i przygody.