Dzień Czystego Powietrza

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w projekcie „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”, którego nadrzędnym celem są działania na rzecz poprawy jakości powietrza oraz podniesienie świadomości na temat negatywnego wpływu  zanieczyszczonego powietrza na zdrowie człowieka. Na budynku szkoły zainstalowany został  miernik podający aktualną wartość stężenia pyłów. Każdy może więc na bieżąco śledzić wyniki pomiarów i obserwować, w jakim stopniu problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy jego najbliższej okolicy. Budowanie świadomości to złożony proces, uczniowie ze starszych klas już wkrótce rozpoczną e-lekcje, a dzisiaj czwartoklasiści  świętując obchodzony 14 listopada Dzień Czystego Powietrza, obserwowali ciekawe doświadczenia smogowe, rozwiązywali krzyżówki, rebusy i interaktywne gry.