Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

O tym, że pożywienie jest niezbędne do życia i stanowi podstawowe źródło energii dla organizmu ludzkiego, klasa III ze SP im. Twórców Literatury Dziecięcej w Ząbrowie starała się przekonać koleżanki i kolegów z klas 0 – 2.  Pod kierunkiem  wychowawczyni, p. Grażyna Stępień przygotowała prezentację na temat zasad zdrowego odżywiania. Wykorzystując balonik, zaprezentowała kilkugodzinną pracę żołądka. Były też zagadki i zabawy ruchowe, promujące zdrowy styl życia. Punktem kulminacyjnym było wspólne II śniadanie. Wśród kanapek przygotowanych przez uczniów i ich rodziców, piętrzyły się stosy przekąsek owocowych i warzywnych ułożonych w jeżyki, motyle, buźki, itp. W tym wyjątkowym dniu nikt nie odmówił sobie nawet papryki. Oczywiście pamiętaliśmy o higienie i kulturze zachowania przy stole. Zapewne 8 listopada 2022r. na długo pozostanie w pamięci najmłodszych uczniów SP w Ząbrowie. Udana uczta w tak licznym gronie, spodobała się również wychowawczyniom, które planują jej powtórzenie przed Świętami Bożego Narodzenia.
Impreza spotkała się z uznaniem  naszego gościa Pani Dyrektor Joanny Marciniak.

W imieniu uczniów i nauczycieli dziękujemy rodzicom uczniów za niezwykłe zaangażowanie w organizację naszej imprezy.