Akcje „Sprzątanie świata” i  „Sprzątamy dla Polski”

Akcja „Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World” = Posprzątaj świat wywodzącego się z Australii. Od 29 lat Akcja odbywa się w Polsce. W 3 weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Czas powiedzieć głośno naturze : wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze, te porzucone przez człowieka i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze !” i przede wszystkim ma dotrzeć do tych, którzy śmiecą, w naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to, aby śmiecący przestali śmiecić.

Uczniowie klas VII,  VIII a i VIII b naszej szkoły przyłączyli się do Akcji dn. 6.10.2022 r. Sprzątali, mówiąc śmieciom NIE : drogi prowadzące do miejscowości, pobocza dróg, chodniki, nabrzeża jeziora Szymbarskiego i rzeki Osy oraz miejscowości Ząbrowo, Szymbark, Kamionkę i Segnowy.

Klasa VII wraz z panią Grażyną Siłką wyruszyła do Segnowy, uczniowie klasy VIII a z opiekunem panią Ksenią Jakubowską posprzątali Szymbark i okolice. Klasa VIII b i pani Justyna Lubieniecka udali się do Kamionki.

Razem powiedzieliśmy głośno o co w tej Akcji chodzi i zbieraliśmy śmieci, by odciążyć naturę.