Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „ Puchacz Piotr”

W tym roku szkolnym uczniowie Naszej Szkoły po raz pierwszy przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „ Puchacz Piotr” 2023/2024.

„Puchacz Piotr” to konkurs matematyczny dla wszystkich uczniów klas I-III szkół podstawowych, który umożliwia sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce. Konkurs odbywa się cyklicznie i jest bezpłatny dla wszystkich uczestników. Zgłoszenia wysyła nauczyciel (szkolny koordynator ), który podejmuje się przeprowadzenia I etapu konkursu w swojej szkole. Koordynator nie sprawdza testów.

14 marca 2024 roku został przeprowadzony I etap konkursu. Punktualnie o  9.00 w sali nr 10 uczniowie klasy IIa rozpoczęli rozwiązywanie zadań matematycznych.

Do II etapu konkursu  został zaproszony  Antoni Kudlak i Wojciech Czarnowski.

II etap miał miejsce w placówce Studium Nauczycielskim MathRiders  w Iławie 9 maja 2024 roku o godzinie 12.30. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie z wyjątkowo trudnymi zadaniami. Tym razem nie udało się zdobyć ponad 90% punktów, żeby przejść do III etapu.

Gratulujemy wyników i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

Wychowawczyni uczniów klasy IIa – Grażyna Stępień