Europejski Dzień Sportu Szkolnego „Rajd Jesienny”

W piątek 27 września w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Sportu Szkolnego W tym roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Rajdzie Jesiennym. Z samego rana wyruszyliśmy ze szkoły podzieleni na grupy  z mapami w ręku  kierując się  przepiękną Aleją Drzew prowadzącą z Ząbrowa do pobliskiej Kamionki. Na trasie rajdu mogliśmy podziwiać pomniki przyrody, jezioro ale również spędzić czas na rozmowach z koleżankami i kolegami. Pośród drzew ukrytye były jesienne i sportowe zagadki dla każdej klasy. Po dotarciu do Kamionki podsumowaliśmy  wykonane zadań a każdy z uczniów otrzymał drobny poczęstunek. Po kilku chwilach odpoczynku i zabaw wraz z nauczycielami wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły dotlenieni i zmęczeni ale  bardzo zadowoleni  z siebie, łącznie pokonując 12 kilometrów pieszo.  Rajd Jesienny poza celebracją Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego miał na celu  propagowanie turystyki pieszej jako zdrowej i aktywnej formy spędzania czasu wolnego, poznanie walorów krajobrazowych i przyrodniczych Ząbrowa i okolic, rozwijania umiejętności turystycznych a także poszerzanie wiedzy sportowej i ogólnej uczestników rajdu.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego  obchodzili również nasi najmłodsi uczniowie biorąc udział w grach i zabawach na wesoło. Zmagania rozpoczęli od rozgrzewki przy muzyce po czym przystąpili do zabawy. Wzięli udział w konkurencjach sportowych takich jak bieg z butem a właściwie bez, rzut kasztanem do celu, skocz i zmień.  Uczniowie bawili się chustami animacyjnymi współpracując zespołowo. Sportowe zadania zakończyli balonowym tańcem. Wszystkie konkurencje odbyły się według zasady Fair Play !!!